fbpx

Doprava nad 100€ zadarmo.

Objednávky prijaté do 15:00 sú odoslané v ten istý pracovný deň.

Čo je potrebné urobiť, aby kolesá ostali dlho pekné

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Čo je potrebné urobiť, aby kolesá ostali dlho pekné

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Pri každodennom používaní auta dochádza k znečisteniu celého jeho povrchu. Ráfiky zvláštne miesto, pretože okrem štandardného znečistenia je tu ešte ďalšie – nálet z bŕzd. To je veľmi nežiaduci a špecifický druh znečistenia, ktorý má vplyv na životnosť kolies. Výsledkom brzdenia, čiže trenia brzdových doštičiek o kotúč sú mikroskopické kovové piliny, ktoré sa správajú ako brusivo.

Je známe, že materiál, z ktorého sú vyrobené kolesá, či už hliník, alebo oceľ, má určitú odolnosť voči treniu, avšak veľké množstvo pilín, ktoré sa nachádza na povrchu pod vplyvom pohybu, brzdenia a vibrácií spôsobuje veľké množstvo mikroškrabancov. Pre ilustráciu si predstavte, že by sme tieto kovové piliny vysypali na sklo a vystavíme ho vibráciám. Počet škrabancov sa enormne zvýši. Zvyšujúci sa počet škrabancov je vstupnou bránou pre vplyvy počasia. Piliny sú v porovnaní s prachom z cesty sotva viditeľné, paradoxne sa môže zdať, že koleso je čisté, a pritom ich na ňom môže byť veľké množstvo.

Ako zamedziť popisovaným škrabancom? Iba systematickým čistením kolies. Štandardné čistenie ale nestačí, pretože železné piliny sa nedajú len tak ľahko odstrániť.

S ohľadom na túto úlohu bol vyvinutý prípravok na umývanie kolies – RedNOX. Veľmi dobre si poradí so všetkými typmi znečistenia na ráfiku počnúc prachom z ciest, až po oxidy železa, ktoré tvoria hlavnú zložku železných pilín. Zložky výrobku reagujú s oxidmi železa, neutralizujú ich a umožnia tak ľahšie vyčistenie ráfiku. Tento proces je charakteristický tmavočervenou farbou, a tá zároveň signalizuje ukončenie všetkých potrebných chemických reakcií. Ráfiky už stačí iba opláchnuť a máme pekné, čisté kolesá, z ktorých sa môžeme tešiť po dlhú dobu, samozrejme ak ich budeme systematicky čistiť.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Followujte nás
TOP

SHOPPING BAG 0

OBCHOD
ProElite®
EliteDetailer™

Levočská 347/13, 064 01 Stará Ľubovňa

[email protected]
+421 904 047 313