fbpx

Doprava nad 100€ zadarmo.

Objednávky prijaté do 15:00 sú odoslané v ten istý pracovný deň.

Čo je potrebné urobiť, aby kolesá ostali dlho pekné

[et_pb_section admin_label=“section“][et_pb_row admin_label=“row“][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text admin_label=“Text“ background_layout=“light“ text_orientation=“left“ use_border_color=“off“ border_color=“#ffffff“ border_style=“solid“]

Čo je potrebné urobiť, aby kolesá ostali dlho pekné

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=“Text“ background_layout=“light“ text_orientation=“left“ use_border_color=“off“ border_color=“#ffffff“ border_style=“solid“]

m rady 03Pri každodennom používaní auta dochádza k znečisteniu celého jeho povrchu. Ráfiky zvláštne miesto, pretože okrem štandardného znečistenia je tu ešte ďalšie – nálet z bŕzd. To je veľmi nežiaduci a špecifický druh znečistenia, ktorý má vplyv na životnosť kolies. Výsledkom brzdenia, čiže trenia brzdových doštičiek o kotúč sú mikroskopické kovové piliny, ktoré sa správajú ako brusivo.

Je známe, že materiál, z ktorého sú vyrobené kolesá, či už hliník, alebo oceľ, má určitú odolnosť voči treniu, avšak veľké množstvo pilín, ktoré sa nachádza na povrchu pod vplyvom pohybu, brzdenia a vibrácií spôsobuje veľké množstvo mikroškrabancov. Pre ilustráciu si predstavte, že by sme tieto kovové piliny vysypali na sklo a vystavíme ho vibráciám. Počet škrabancov sa enormne zvýši. Zvyšujúci sa počet škrabancov je vstupnou bránou pre vplyvy počasia. Piliny sú v porovnaní s prachom z cesty sotva viditeľné, paradoxne sa môže zdať, že koleso je čisté, a pritom ich na ňom môže byť veľké množstvo.

Ako zamedziť popisovaným škrabancom? Iba systematickým čistením kolies. Štandardné čistenie ale nestačí, pretože železné piliny sa nedajú len tak ľahko odstrániť.

S ohľadom na túto úlohu bol vyvinutý prípravok na umývanie kolies – RedNOX. Veľmi dobre si poradí so všetkými typmi znečistenia na ráfiku počnúc prachom z ciest, až po oxidy železa, ktoré tvoria hlavnú zložku železných pilín. Zložky výrobku reagujú s oxidmi železa, neutralizujú ich a umožnia tak ľahšie vyčistenie ráfiku. Tento proces je charakteristický tmavočervenou farbou, a tá zároveň signalizuje ukončenie všetkých potrebných chemických reakcií. Ráfiky už stačí iba opláchnuť a máme pekné, čisté kolesá, z ktorých sa môžeme tešiť po dlhú dobu, samozrejme ak ich budeme systematicky čistiť.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Followujte nás
ÚČET
Wishlist
Wishlist
Login
Create an account

Odkaz na nastavenie nového hesla bude odoslaný na váš email.

Password Recovery

Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

TOP

SHOPPING BAG 0

OBCHOD
ProElite®
EliteDetailer™

Levočská 347/13, 064 01 Stará Ľubovňa

[email protected]
+421 904 047 313