fbpx

Doprava nad 100€ zadarmo.

Objednávky prijaté do 15:00 sú odoslané v ten istý pracovný deň.

Ako dobre umyť auto v samoobslužnej autoumyvárke

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Ako dobre umyť auto v samoobslužnej autoumyvárke

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Mohlo by sa zdať, že každý dokáže umyť auto v samoobslužnej autoumyvárke ako by to nebolo nič zložité. Ale urobiť to dobre a tešiť sa z dobre a dôkladne umytého auta bez škvŕn a šmúh si vyžaduje dodržanie niekoľkých pravidiel.

Mali by sme si vopred zaobstarať niektoré prípravky autokozmetiky a použiť ich v priebehu procesu umývania, a tiež stráviť niekoľko minút na doladenie auta po umytí.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Řádek”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Pneumatiky a disky

Ak je umyvárka vybavená programom pre disky, tak pred započatím umývania celého auta nastriekame disky aby mala chémia čas na rozpustenie nečistôt. Ak ale umyvárka tento program nemá, je dobré použiť svoj prípravok na čistenie diskov – RedNOX alebo CleaNOX.

Znečistenie od hmyzu

V letných mesiacoch je treba myslieť aj na hmyz nalepený na čelnom skle a prednej časti vozidla. Nie každá autochémia používaná v autoumyvárke sa dokáže s týmto znečistením vyrovnať, takže je potrebné ešte pred hlavným umývaním pomocou odstraňovača hmyzu tento odstrániť, napr. Insecto.

Základné umývanie

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov čistenia najprv dôkladne opláchneme celé vozidlo, aby sa uvoľnili nečistoty prichytené na povrchu vozidla. Následne začneme umytím masky, okien, strechy a pokračujeme čistením bokov vozidla, nárazníkmi a kolesami. Umývame zhora nadol, pištoľ držíme vo vzdialenosti približne 20 – 30 cm od povrchu a postupujeme kývavými pohybmi po menších častiach.

Je veľmi dôležité venovať pozornosť a starostlivo umyť tie miesta, ktoré sa zašpinia najviac: horné a bočné časti čelného skla, kam nestierajú stierače a tiež podbehy, prahy a spodné časti nárazníkov.

Zotrenie vody

Po umytí dôkladne utrieme celé vozidlo zhora nadol, čiže začneme od strechy, dávame pozor hlavne na miesta ako sú kľučky dverí, strešný nosič, zrkadlá a ŠPZ-ky. pretože v týchto miestach sa najviac zachytáva nevypláchnutá pena, po ktorej môžu ostať stekance a škvrny.

Voskovanie

Ide o dôležitú súčasť umývania, nielen že dodá farbe lesk, ale tiež vytvára hydrofóbnu vrstvu a vytlačí zvyšky vody z mikropoškodení laku.

Vosk nanášame zhora nadol.

Finálne opláchnutie auta demineralizovanou vodou

Záverečná časť umývania je tiež veľmi dôležitá. Demineralizovaná voda dôkladne odplaví všetky zvyšky prípravkov po umývaní a zaručí, že na laku nezostanú biele škvrny, a tiež uľahčuje sušenie auta.

Po umytý by sme ešte mali chvíľu venovať ošetreniu auta.

Ak chceme mať istotu, že po umytí na aute neostanú biele škvrny, tak by sme mali celé auto utrieť dosucha pomocou mikrovlákna.

Nikdy by sme nemali používať papierové utierky na utretie laku auta aby sme nepoškrabali lak.

Pekne umyté auto musí mať čisté sklá aj z vnútornej strany. Tie umyjeme prípravkom na to určeným, napr. NoverGlass.

Dôležitým prvkom, ovplyvňujúcim vzhľad vozidla po umytí sú tiež čierne a lesklé pneumatiky. Pre dlhotrvajúci efekt použijeme Black Gum. Prípravok nanesieme pomocou vinylovej hubky, ktorá sa dodáva spolu s prípravkom. Okrem efektu čiernej a lesklej pneumatiky Black Gum tiež pneumatiku konzervuje a pomáha zachovať jej pružnosť po dlhú dobu.

Často sa stáva, že auto po umytí, keď je ešte mokrý lak, vyzerá pekne a atraktívne, ale po vyschnutí stráca svoj lesk a hĺbku farby. Aby lak vždy vyzeral pekne môžeme použiť prípravok zo skupiny Quick Detailer, čiže tekutý vosk Gloss Max. Pri jeho striekaní na karosériu musíme mať na pamäti, že to nesmieme robiť na priamom slnku alebo na horúci lak, povrch potom dokonale vytrieme pomocou mikrovlákna do vysokého lesku. Táto operácia je veľmi jednoduchá a rýchla, a umožňuje nám dosiahnuť v priebehu niekoľkých minút podobný efekt ako leštenie tvrdým voskom.

Po dokončení procesu umývania sa môžeme dlho tešiť z dokonalého vzhľadu nášho auta, ktoré bude vyzerať ako po návšteve profesionálnej autoumyvárky.

Dôležitým prvkom ovplyvňujúcim dobré a bezpečné umývanie v samoobslužnej autoumyvárke je kvalita prípravkov používaných v tejto umyvárke a ich bezpečnosť pre lak automobilu.

Pokiaľ sa jedná o prípravky spoločnosti ProElite, aplikované v súlade s návodom, môžete si byť istí, že na Vás nebude čakať žiadne nepríjemné prekvapenie.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Followujte nás
TOP

SHOPPING BAG 0

OBCHOD
ProElite®
EliteDetailer™

Levočská 347/13, 064 01 Stará Ľubovňa

[email protected]
+421 904 047 313