fbpx

Doprava nad 100€ zadarmo.

Objednávky prijaté do 15:00 sú odoslané v ten istý pracovný deň.

Ako sa postarať o lak v zime

[et_pb_section admin_label=“section“][et_pb_row admin_label=“row“][et_pb_column type=“4_4″][et_pb_text admin_label=“Text“ background_layout=“light“ text_orientation=“left“ use_border_color=“off“ border_color=“#ffffff“ border_style=“solid“]

Ako sa postarať o lak v zime

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=“Text“ background_layout=“light“ text_orientation=“left“ use_border_color=“off“ border_color=“#ffffff“ border_style=“solid“]

m rady 02Zima je čas, kedy je naše auto vystavené extrémne nepriaznivým poveternostným podmienkam. Najväčšou hrozbou je mráz a striedajúce sa počasie – nad a pod nulou. Prečo?

Voda preniká do mikropoškodení v laku a pri zamrznutí zväčšuje svoj objem, čím zvyšuje rozsah poškodenia laku.Ak sa nebudeme o lak starať, po každej zime sa tieto poškodenia budú zväčšovať, čo má za následok zhoršenie vzhľadu laku, a lak bude viac náchylný k zanášaniu nečistotami. Mikroškrabance majú rôzny stupeň odrazu svetla, čo vizuálne zhorší vzhľad laku. Sú tiež dokonalým miestom pre ukladanie nečistôt, čo následne sťažuje umývanie.

Ako sa proti tomu brániť? Môžete ísť do autodetailingu a nechať si naniesť ochrannú vrstvu. Ide o dlhodobé riešenie, ale veľmi drahé a časovo náročné.

Existuje jednoduchší spôsob! Zakaždým, keď ste na autoumyvárke, si môžete vybrať doplnkový program voskovanie. Najekonomickejšie vychádzajú samoobslužné autoumyvárky, ktoré majú možnosť nanesenia tzv. hydrovosku. Jedná sa o prípravok obsahujúci hydrofóbne látky, čiže také, ktoré odpudzujú vodu. Tieto látky pokryjú karosériu a zabezpečia jej samočinné sušenie. Ak sa jedná o staršie auto, ktoré má už mikropoškodenia v laku, hydrofóbne látky zabezpečia vytlačenie vody z nich, aby sa zabránilo ďalšiemu poškodeniu laku pri nízkych teplotách. Proces hydrovoskovania by mal byť opakovaný zakaždým, keď auto navštívi umyvárku, hlavne koncom jesene, v zime a začiatkom jari. Profesionálne autoumyvárky používajú Brillant NanoWax od ProElite – hydrovosk so zvýšeným hydrofóbnym účinkom. Spýtajte sa na Vašej autoumyvárke, či už používajú tento inovatívny výrobok.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Followujte nás
TOP

SHOPPING BAG 0

OBCHOD
ProElite®
EliteDetailer™

Levočská 347/13, 064 01 Stará Ľubovňa

[email protected]
+421 904 047 313