fbpx

Doprava nad 100€ zadarmo.

Objednávky prijaté do 15:00 sú odoslané v ten istý pracovný deň.

Ako správne umyť auto aby sa nepoškodil lak

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Ako správne umyť auto aby sa nepoškodil lak

[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Aj taká zdanlivo jednoduchá úloha, ako je umývanie auta nám môže pôsobiť problémy? Kde začať, alebo či umývať kefou alebo špongiou, aké prípravky a kedy použiť? Predpokladáme, že umývate svoje auto. Mali by ste si uvedomiť, že vždy sa začína s predumytím celej karosérie, samozrejme začíname v hornej časti vozidla, tj. od strechy. Pred umývaním si pripravíme prípravok, ktorým “zmäkčíme” špinu nachádzajúcu sa na karosérii. Prečo to robíme? Nečistota z cesty v sebe ukrýva veľké množstvo látok, ktoré sa prilepia na karosériu – piesok, prach zmiešaný so spalinami, decht (asfalt) alebo olej, ktorý sa zdvihne od vozovky od prechádzajúcich vozidiel, posypová soľ a veľké množstvo ďalších.

Ako prvý krok je vhodné použiť bezkontaktné prípravky na umývanie áut ako napr. ProClean 4, Evotec, Nano Factor, ktorých zloženie dokonale zmäkčí špinu, sú bezpečné pre lak a umožňujú rýchle odstránenie nečistôt z karosérie, a veľmi účinné. Po nariedení prípravku podľa návodu ho nanesieme na auto buď rozprašovačom, alebo napeňovačom a zhruba po minúte ho spláchneme vodou pod tlakom (najlepšie vysokotlakovým čističom), tentokrát zdola nahor. Teraz môžeme prejsť k hlavnému umytiu vozidla jemným Šampónom na ručné umývanie. S pomocou hubky alebo špeciálnej kefy s mäkkými štetinami umývame vozidlo od hora nadol. Na umývanie kolies je dobré mať samostatnú kefu, ktorú používame zásadne iba na kolesá a nič iné. Týmto sa vyhneme preneseniu nečistôt z kolies na ostatné časti a nepoškriabeme si tak lak vozidla. Po tomto kroku je dobré auto dôkladne opláchnuť čistou vodou. Na ochranu umytej karosérie použijeme vosk Brillant NanoWax, ktorý poskytuje ochranu a lesk laku vozidla. Vosk aplikujeme pomocou rozprašovača a miernym prúdom vody (nízkym tlakom) ho opláchneme. Pomocou špeciálnej silikónovej stierky zbavíme auto zvyškov vody a pomocou jelenice ho vytrieme dosucha.

Existuje niekoľko pravidiel, ktoré musíme vždy mať na pamäti. Nikdy nenanášať žiadnu chémiu na horúcu karosériu. Vždy by sme mali auto predumyť, tak sa vyhneme poškriabaniu laku (inak sa prach alebo piesok nalepia na hubku či kefu a s jej pohybom poškriabu lak). Ak je nečistota typu smoly alebo živice zo stromu, je potrebné použiť špecializovaný prípravok, napr. Tar Remover. Pri extrémnom znečistení je lepšie požiadať o radu ako sám skúšať a spôsobiť tak trvalé poškodenie laku.

Po skončení čistenia je potrebné sa postarať aj o príslušenstvo. Mali by sme ho dôkladne očistiť pod tečúcou vodou, potom nám bude slúžiť dlhšie, ale predovšetkým nám pri ďalšom umývaní auta nepoškriabe čistený povrch.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Followujte nás
TOP

SHOPPING BAG 0

OBCHOD
ProElite®
EliteDetailer™

Levočská 347/13, 064 01 Stará Ľubovňa

[email protected]
+421 904 047 313